PIT 37 za 2013 rok - rozliczamy deklarację PIT-37 w 2014 roku

PIT-37 z programem PITy 2013/2014 - to bardzo łatwe! - program do PIT 37

2014-01-21 |

 PIT 2013 rok

Deklarację PIT-37 posyłają pobierający zasiłki finansowe z ubezpieczenia społecznego, stypendia oraz należności pochodzące z tytułu członkostwa w spółdzielniach powiązanych z produkcją rolniczą. Bardzo duża grupa Polaków liczy się poprzez PIT-37 z wynagrodzenia wynikającego z działalności prowadzonej osobiście, jak np. umowy zlecenia.

Prawo fiskalne uzupełnia katalog osób, które zmuszone są do wypełnienia druku PIT-36. Składają go również: - prowadzący najem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę i inne czynności tego typu, pit 37 jeżeli podatnik nie wybrał pit 37 ryczałtowego opodatkowania tych umów, - prowadzący specjalne działy produkcji rolnej, - wykazujący zryczałtowany podatek dochodowy, jeżeli nie został on pobrany przez płatnika, - dokonujący doliczeń, związanych z korzystaniem z kredytu podatkowego, w zeznaniach podatkowych składanych za pięć kolejnych lat, po roku w którym korzystano pit 37 ze zwolnienia, - korzystający z kredytu podatkowego, czyli zwolnienia z obowiązku płacenia zaliczek oraz samego podatku rocznego, w okresie dwóch lat od rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, - zbywający nieruchomość wybudowaną lub nabytą w latach 2007-2008, - rozliczający straty z lat ubiegłych, - pracujący za granicą, jeżeli płatnik nie ma obowiązku rozliczania zaliczek z tytułu zatrudnienia w pit 37 Polsce.

pit 37 program

Wskazując jako sposób opodatkowania ryczałt ewidencjonowany nie będziesz mógł się rozliczać łącznie dodatkowo z przychodów pit 37 objętych opodatkowaniem poza podatkiem zryczałtowanym, np. podatkiem 18% podług skali podatkowej.

Z Pit 36 skorzystają też osoby, które prowadzili specjalne działy produkcji rolniczej objęte opodatkowaniem na zasadach ogólnych z zastosowaniem skali podatkowej lub mają obowiązek dokonać doliczenia na podstawie art. 44 ust. 7f ustawy (w związku z wcześniejszym kredytem podatkowym) albo robią użytek z tzw. podatkowego kredytu, czyli zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy o PIT.

Na taxmachine.pl mają Państwo możność rozliczenia PITów również przez internet. Jest to najwygodniejsza metoda rozliczenia z ze skarbówką, bo nie musimy niczego ściągać na osobisty komputer ani tym bardziej instalować. Za pomocą programu do PIT w wersji internetowej mamy możliwość wypełnienia deklaracji podatkowej w oparciu o druk PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-36, PIT-28, PIT-36L. Ta aplikacja online umożliwia również wypełnienie załączników do PIT.

Przygotowanie druku PIT-37. Aby odpowiednio wypełnić PIT-37, najlepiej jest skorzystać z programu do PIT. Skorzystaj z niego teraz instalując aplikację lub online. Szczegółową instrukcję dotyczącą wypełniania PIT-37 za 2013 rok - Wypełnianie PIT-37.

program_pity_2013_2014

Zeznanie PIT-28 jest formularzem przeznaczonym dla biznesmenów prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółki. W dodatku z formy rozliczenia za pomocą ryczałtu mogą rozliczać się osoby zdobywające przychody z najmu oraz dzierżawy, jak także podnajmu i poddzierżawy.

Po skierowaniu zeznania skarbowego PIT przez Sieć należy pobrać i zachować Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), ponieważ jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem pit 37 złożenia pit-u w urzędzie skarbowym. Zwykle można go wydrukować już po kilku minutach od wysłania deklaracji podatkowej PIT. Jest to ważny dokument, który odpowiada pieczątce podbijanej na tradycyjnym wydruku i jest potwierdzeniem, że dokonaliśmy obowiązkowego rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Skorzystaj z przedstawianego serwisu i rozlicz zeznanie PIT-28 za 2013 rok za pomocą darmowej aplikacji online do rozliczania PIT. Wypełnij PIT online lub pobierz darmowy program!

Jeżeli do 20 stycznia roku podatkowego osoba opodatkowana ryczałtem nie poinformowała o zlikwidowaniu własnej firmy lub nie zrealizował wyboru innej metody pit 37 opodatkowania, traktuje się, iż wciąż posiada jednostkę gospodarczą opodatkowaną albo dzierżawa w formie podatku zryczałtowanego od przychodów ewidencjonowanych.

Blankiet skarbowy PIT-37 to najpopularniejszy i najczęściej składany druk fiskalny. Składają go wszyscy podatnicy zatrudnieni w postaci umowy o dzieło, umowy o pracę, umowy zlecenie.

Z odliczenia składek ZUS ma opcję zastosować człowiek biznesu rozliczający się wg zasadach ogólnych, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatkiem liniowym.

Na ftpa.pl przygotowaliśmy w pełni funkcjonalną internetową wersję mojego programu do PITów. Za jej pomocą rozliczysz się z każdego możliwego formularza PIT. Tak samo jak w wersji do pobrania na własny komp masz możliwość rozliczyć się z PIT-39, PIT-36L, PIT-38, PIT-28, PIT-36, PIT-37. Wspomniany program online automatycznie zapyta cie o to jakie załączniki chcesz podpiąć pit 37 do swojego zeznania skarbowego.

Przygotuj druk roczny PIT z naszym oprogramowaniem Pit 2014.

Bezpieczeństwo składanego za pomocą internetu PIT 38, PIT 39, PIT 36L, PIT 37, PIT 36 gwarantują znane tylko wypełniającemu podatnikowi informacje: data urodzenia, - nazwisko, - pierwsze imię, - kwota przychodu określona w poświadczeniu lub rocznym obliczeniu podatku za miniony pit 37 rok, albo wartość „0” (zero), w casusie gdy za rok wcześniejszy nie zostało złożone żadne z poświadczeń lub rocznych obliczeń podatku, - numer PESEL (jeśli podatnik posiada), - numer NIP (jeśli jest wymagany).

2014-01-21 |

 Pity za 2013 rok

Jeśli zabierasz się za sporządzenie formularza PIT za rok 2014 to powinieneś mieć na uwadze, że nie jest to banalna sprawa, przepisy podatkowe są mętne, w związku z tym najlepiej jest mieć w zanadrzu absolutnie najlepszy program do rozliczania deklaracji PIT druk pit 37 za 2013 w roku 2013, pobierzesz go z naszej witryny internetowej całkowicie bez opłat.

Jeżeli w biegu roku fiskalnego obywatel uzyskał zarobki, które eliminują prawo do podatku zryczałtowanego, składa PIT-36, oraz co więcej PIT-28 - za okres, w którym prawidłowo prowadził własny biznes na ryczałcie od przychodu.

pit 36l druk

O wniosek o wspólne wyliczanie na deklaracji PIT-37 wystąpić mogą małżonkowie, którzy podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Związek małżeński musi posiadać moc prawną przez cały okres trwania uprzedniego roku skarbowego. Pomiędzy małżonkami przez cały okres rozliczeniowy, którego dotyczy druk PIT-37, obowiązywać powinna wspólnota majątkowa. Żadnego z małżonków nie mogą dotyczyć przepisy dotyczące opodatkowania dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej oraz z działów specjalnych produkcji rolnej, objętych 19 druk pit 37 za 2013 proc. stawką podatku.

Formularz PIT-38 najczęściej łączony jest z przychodami druk pit 37 za 2013 pochodzącymi z giełdy. Jest w tym sporo racji, jednak w rzeczywistości sprawa jest bardziej skomplikowana. W niniejszym artykule przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z PIT-38.

Rozliczaniem deklaracji rocznych PIT powszechnie trudnią się zawodowcy, księgowi, doradcy podatkowi, wszelako nie zawsze jesteś skazany na korzystanie z bardzo kosztownych usług ekspertów, posiadając minimalną ilość wiedzy druk pit 37 za 2013 podatkowej i najlepszy w Polsce, darmowy program do rozliczania zeznań PIT podołasz rozliczyć swoje własne deklaracja samodzielnie, z naszym oprogramowaniem Pit 2013 nie zajmie Ci to wiele czasu.

Pit przez internet, bez pewnego podpisu może zostać złożony jako druk pit 37 za 2013 zeznanie roczne lub korekta zeznania druk pit 37 za 2013 rocznego. Nie ma w tym ograniczeń. Przez net można na dodatek złożyć korektę deklaracji sprzed lat. Jako dane identyfikujące podaje się zysk z roku, którego dotyczy korekta. Można też złożyć korekty PITów drogą tradycyjną. Ale uważajcie – korygować przez internet można tylko te druki, które w danym roku można było dostarczać przez internet. Pamiętaj, że jeśli tworzyłeś deklarację standardowo, to teraz musisz ją w ten sposób skorygować.

Nie musisz pobierać programu na własny komputer. Możesz skorzystać również z internetowej wersji naszej aplikacji. Nie ma nic wygodniejszego jak wypełnienie PIT z przeglądarki internetowej na stronie ftpa.pl.

pit 36l 2014

Ulga prorodzinna w PIT 2014. Zmiany obejmują sposobu sumowania PIT niemal w każdym roku. W PIT 2014 zajdzie między innymi bardzo poważna przemiana dotycząca ulgi na dzieci. Opisywane nowelizacje będą mieć moc wiążąca dopiero w przypadku liczenia się za rok 2013, ale należałoby już dziś się z nimi zapoznać.

Tworząc deklarację PIT samodzielnie ryzykujesz niezwykle dużo, łatwo jest popełnić katastrofalny w efektach błąd, za jaki raczej prędzej niż później przyjdzie Pani lub Panu zapłacić, dlatego też nie powinieneś się za to brać bez stosownych narzędzi, poprawna aplikacja druk pit 37 za 2013 niesamowicie uprości wypełnianie zeznań i zaręczy, że będzie ona porządnie obliczona.

Odliczanie ulg podatkowych może się wydawać druk pit 37 za 2013 zawiłe, istnieje bardzo dużo przepisów podatkowych, niesamowicie dużo interpretacji podatkowych, a objaśnienia podatkowe często są bardziej skomplikowane niż same paragrafy w ustawach, w związku z tym warto skorzystać z bezpłatnego software-u Pit 2014, który odejmuje wszelakie ulgi samodzielnie.

Blankiet PIT-36 za 2013. Powyżej podane osoby, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, muszą skorzystać z formularza PIT-36. Druk ten dostępny jest druk pit 37 za 2013 poniżej.

Z tej witryny WWW taxmachine.pl zdołasz też pobrać w pełni darmowy program do wypełniania PIT za 2013 rok! Za pomocą niniejszego programu wypełnisz PIT-36L, PIT-28, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-36, a także wszelkie apendyksy dołączane do zeznań podatkowych.

Deklaracja PIT-37 jest najpopularniejszym w naszym kraju. Więcej niż co drugi podatnik wypełnia zeznanie podatkowe oparte właśnie na PIT-37. Na tej witrynie internetowej znajdziesz formularz PIT-37, a także druki innych zeznań podatkowych: PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

Aby rozliczyć pity 2013 wykonaliśmy program dla Ciebie, wejdź na stronę taxmachine.pl.

Jeżeli posyłasz deklaracje jako osoba samotnie wychowująca dzieci UPL 1 nie jest konieczne.

Korzystając z naszego program do PIT masz możliwość wypełnić każdy rodzaj formularza zeznania podatkowego wraz z załącznikami. Dowolnie może skonfigurować własną deklarację podatkową. Dodatkowo nasz program przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie zeznania.

Dlaczego wybrać właśnie wspomniany program do rozliczeń rocznych? - nie zrobisz błędu w obliczeniach - prezentowany program wykona je za Ciebie!, - wszystkie Twoje dane podawane przy rozliczaniu się z podatku są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach (tylko Ty masz do nich dostęp), - nasza aplikacja do wypełniania PIT została przygotowana przez doświadczonych księgowych i informatyków, co sprawia, że możesz być pewny, że w Twoje zeznanie podatkowe nie wkradnie się nawet najmniejszy błąd, - nasz program udostępniony jest całkowicie bezpłatnie, - możesz pobrać darmowy program, jak również wypełnić PIT przez internet.

2014-01-20 |

Program Pit za 2013

Obniżki przysługujące przy składaniu formularza skarbowego PIT-37 dzielą się na odliczenia od dochodu oraz na odliczenia bezpośrednio od podatku. Do odliczeń od dochodu zaliczamy składki na ZUS i IKZE, zwroty nienależnych świadczeń, ulga na leki, ulga na rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny, ulga na samochód pit 37 przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej czy ulga na Internet. Odliczenia bezpośrednio od podatku to między innymi składki zdrowotne, ulga na dzieci (prorodzinna) oraz ulga za pracę za granicą (abolicyjna).

Załączniki do deklaracji PIT-37 za rok 2013. Do PIT-37 dodać wolno PIT/O, PIT/D lub PIT-2K. Pierwszy z nich służy pit 37 wykazaniu wszelkiego rodzaju odliczeń od podatku, które nie są związane z zniżkami mieszkaniowymi. To tutaj podaje się dane dotyczące np. ulgi internetowej, ulgi na dzieci a także złożonych w danym roku podatkowym darowizn. PIT/D służy do wykazania odliczeń wydatków mieszkaniowych w danym roku podatkowym. PIT-2K składa się razem z formularzem PIT/D i korzystają z pit 37 niego podatnicy odliczający ulgę odsetkową, powiązaną ze spłatą kredytu na cele mieszkaniowe.

Zarobki z jednostki gospodarczej mamy możliwość przeliczać na druku PIT-28 jeśli wybraliśmy opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, opłacamy wtenczas podatek od sumy przychodów a nie zysku, tak jak podatnicy stosujący zasady ogólne opodatkowania.

Niemało osób co roku ma sporo ambarasów podczas wypełniania zeznań podatkowych. Niejednokrotnie nie wiemy co w danym polu wpisać albo jakie zeznanie podatkowe powinniśmy utworzyć. Aby pomóc polskim podatników wykonaliśmy porady dla każdego rodzaju zeznania podatkowego. Zobacz jak wypełnić poszczególne formularze PIT.

Aby rozliczyć pity 2014 przygotowaliśmy program dla Ciebie, wejdź na stronę taxmachine.pl.

Podatnicy ryczałtu ewidencjonowanego nie potrącają ulgi na dzieci. Pozostałe aktualne w tej chwili ulgi zdołają odliczać od wykazanej kwoty podatku.

program pit 28 2013

Możesz zarówno utworzyć PIT przez internet. Nie musisz nic pobierać ani instalować. Kliklnij poniżej i wypełnij PIT online!

PIT-39 jest to druk dotyczący przychodu nabytego ze sprzedaży posesji kupionych lub wybudowanych w roku 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.

Jeśli podatnik zapoczątkowuje własną firmę w biegu roku podatkowego – zawiadomienie o wyborze opodatkowania podatkiem liniowym powinno się wykonać pit 37 najpóźniej do dnia wcześniejszego dzień zainicjowania tej jednostki gospodarczej, nie później aczkolwiek niż w dniu pozyskania początkowego przychodu.

Zaimplementowany w programie mała księgowość TaxMachine przejrzysty pit 37 rodzaj prezentacji danych pozwala w łatwy i prędki sposób dojść do wymaganych elementów aplikacji i magazynowanych tam treści.

Nie musisz pobierać programu na własny komputer. Możesz skorzystać również z internetowej wersji naszej aplikacji. Nie ma pit 37 nic wygodniejszego jak wypełnienie PIT z przeglądarki internetowej na stronie taxmachine.pl.

Formularz PIT-37 za 2013 rok. Podatnicy opisani do góry, aby wypełnić obowiązek fiskalny, zobowiązani są do wypełnienia druku PIT-37. Formularz PIT-37 ten można pobrać poniżej.

Na epodatki.eu mają Państwo opcję przygotowania PITów również przez sieć. Jest to najwygodniejsza metoda rozliczenia z z Urzędem Podatkowym, albowiem nie musimy niczego pobierać na własny komputer ani tym bardziej instalować. Za pomocą programu do PIT w wersji internetowej mamy możliwość wypełnienia deklaracji podatkowej w oparciu o druk PIT-39, PIT-36L, PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-38. Nasza aplikacja online umożliwia również wypełnienie załączników do PIT.

W ostatnim czasie bardzo znane jest wypełnianie PITów za pomoca internetu. Nie ma co się dziwić, bowiem rozliczenie online jest zdecydowanie szybsze, a również bezpieczniejsze niż standardowe wypełnianie formularza PIT. Poza tym możesz wysłać zeznanie podatkowe prosto do Urzędu Skarbowego, dzieki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, który spędziłbyś w kolejkach.

PIT-38 wypełniają Polacy, jacy w roku podatkowym nabyli osobiście (poza jednostką gospodarczą) dochody z tytułu: sprzedaży udziałów w biznesach pit 37 posiadających osobowość prawną, sprzedaży pożyczonych papierów wartościowych (czyli sprzedaż krótka), objęcia udziałów (akcji) w jednostkach posiadających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż zorganizowany ułamek spółki albo przedsiębiorstwo, sprzedaży derywatów oraz realizacji praw z nich wynikających, odpłatnego zbycia wartościowych papierów.

Wniosek o łączne opodatkowanie dochodów mąż i żona muszą złożyć w terminie, który oznaczony jest dla złożenia zeznania pit 37 PIT za dany rok pit 37 skarbowy.

Z tej strony internetowej taxmachine.pl zdołasz też pobrać w pełni darmowy program do wypełniania PIT za 2013 rok! Za pomocą prezentowanego programu wypełnisz PIT-38, PIT-39, PIT-36L, PIT-37, PIT-36, PIT-28, a także wszelkie apendyksy dołączane do zeznań podatkowych.

druk pit d program 2013

Jeżeli w trakcie roku podatkowego podatnik uzyskał zarobki, które wykluczają prawo do podatku zryczałtowanego, składa Pit 36, oraz na domiar tego PIT-28 - za okres, w jakim prawidłowo prowadził jednostkę na ryczałcie.

Mimo tego, że w druku PIT-28 nie wolno potrącić ulgi prorodzinnej, a podatnicy nie mogą potrącać kosztów osiągnięcia przychodu, funkcjonuje szereg udogodnień przemawiający za wyborem ryczałtu ewidencjonowanego. W PIT-28 można odliczyć: składki na ubezpieczenia społeczne, składki na ubezpieczenia zdrowotne, ulgę abolicyjną, obecnie obowiązujące ulgi i odliczenia innego typu (oprócz ulgi prorodzinnej).

2014-01-20 |

 PIT za 2013

Jeżeli w biegu roku podatkowego osoba uzyskała zarobki, które eliminują uprawnienie do ryczałtu od przychodów, składa PIT-36, oraz na dodatek PIT-28 - za czas, w jakim prawidłowo prowadził jednostkę pit 37 za 2013 druk na ryczałcie.

pit 37 za 2013 druk

Wypełniając deklarację roczną samodzielnie ryzykujesz wiele, łatwo jest popełnić tragiczny w efektach błąd, za jaki prędzej czy później pit 37 za 2013 druk przyjdzie Tobie zapłacić, w związku z tym nie powinieneś się za to brać bez stosownych narzędzi, poprawna aplikacja wybitnie uprości tworzenie deklaracji i zagwarantuje, że będzie ona poprawnie obliczona.

Przesyłanie deklaracji PIT poprzez Internet jest naprawdę bezzwłoczne i wygodne z programem Pity 2014, starczy kilka sekund i twój druk PIT trafia do Urzędu Fiskalnego.

Rozliczenie pit jednego z najpopularniejszych formularzy (np. pit 38, pit 36, pit 37, pit 39) dokona się szybko, bezproblemowo i bezpiecznie w pit 37 za 2013 druk programie ze strony ftpa.pl.

Główne okno aplikacji dla księgowych PITy 2013 jest skonstruowane na wzór programu Eksplorator systemu Windows, tak więc jego obsługa nie powinna przysporzyć kłopotów żadnemu użytkownikowi tego systemu.

Rozliczając dochody małych dzieci – należy pit 37 za 2013 druk posłać Pit 36 łącznie z PIT/M, również wtedy jeżeli standardowo, bez zarobków małego dziecka, wysyłałoby się druk PIT-37.

Ulgi przysługujące przy składaniu formularza skarbowego PIT-37 dzielą się na odliczenia od dochodu oraz na odliczenia bezpośrednio od podatku. Do odliczeń od dochodu zaliczamy składki na ZUS i IKZE, zwroty nienależnych świadczeń, ulga na leki, ulga na rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny, ulga na samochód przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej czy ulga na Internet. Odliczenia bezpośrednio od podatku to między innymi składki zdrowotne, ulga na dzieci (prorodzinna) oraz ulga za pracę za granicą (abolicyjna).

Ważkim aspektem corocznego rozliczenia w blankiecie pit 28 jest odliczanie składek na ubezpieczenie zdrowotne jak i społeczne. Wskazane jest dowiedzieć się jak prawidłowo zinterpretować druk pit 28 2013 aby idealnie złożyć zeznanie podatkowe.

Rozliczanie ulg podatkowych bardzo często jest zawikłane, istnieje dużo przepisów podatkowych, niezwykle dużo objaśnień podatkowych, a objaśnienia podatkowe najczęściej są bardziej zawiłe niż same paragrafy w ustawach, w związku z tym warto skorzystać z darmowego software-u Pity 2014, który ujmuje wszelakie odliczenia samodzielnie.

pit 28 druk upo

Deklaracja PIT-39 rozliczany jest przez podatników, którzy w danym roku podatkowym sprzedali nieruchomość lub związane z nią prawa nabyte. Wypada aczkolwiek odnotować, że do rozliczenia podatku na bazie PIT-39 kwalifikuje się sprzedaż nieruchomości w okresie 5 lat od jej wybudowania lub nabycia. Oznacza to, że w 2014 roku podatnicy nie będą musieli uiścić podatku, rachowanego w deklaracji PIT-39, od sprzedaży nieruchomości lub praw nabytych, które zbudowane lub nabyte zostały w 2008 r.

pit 28 druk 2014

Za pomocą naszego programu do PIT za 2013 rok możesz wypełnić zdecydowanie prędzej druki PIT za 2013 rok. Za pomocą naszego programu bez problemu rozliczysz: PIT-36L, PIT-38, PIT-36, PIT-28, PIT-37, PIT-39. Niniejszy program PIT obsługuje również wszelkie załączniki PIT jakie mogą pit 37 za 2013 druk okazać się pomocne przy rozliczaniu z PIT 2013/2014.

Rozliczenie strat z lat zeszłych zmusza do wysłania do Urzędu Podatkowego Pit 36 zamiast Pit 37.

Deklarację roczną PIT 36 rozliczają podatnicy, jacy za rok 2014 uzyskiwali jakieś zyski objęte podatkiem na zasadach ogólnych (18-32%) bez pośrednictwa płatnika.

Pit 2013 to najbardziej przyjazny dla klientów, pit 37 za 2013 druk darmowy program do deklaracji PIT 2014 pozwalający na rozliczanie rocznych deklaracji pit 37 za 2013 druk za 2014 rok i ich błyskawicznego wysłania do Urzędu Skarbowego poprzez pit 37 za 2013 druk net za pośrednictwem e-Deklaracji.

Generowanie zeznań to bardzo trudna sprawa, chyba że pobierzesz i wgrasz na własny komputer bezpłatna aplikacja pit 37 za 2013 druk Pit 2013, jaki sprawi że sporządzanie rocznych formularzy PIT stanie się niesamowicie proste i intuicyjne.

W wypadku rodziców posiadających pit 37 za 2013 druk parę dzieci, ulga nie ulega zmianie w stosunku do minionych lat skarbowych – dalej wynosi ona 1 112,04 zł w skali roku. Bardziej skorzystają ci, którzy posiadają więcej niż jedno dziecko. Rodzice trzeciego dziecka mogą korzystać z ulgi wyższej o połowę w stosunku do ulgi z lat poprzednich – wynosi ona do 1 668,12 zł w skali roku). Ulga na czwarte i każde kolejne dziecko zwiększona zostanie o 100 proc., wynosząc aż 2 224,08 zł w skali roku.

Wytwarzanie blankietu PIT-37 za 2013 umożliwia podatnikom skorzystanie z szeregu obniżek i odliczeń. Zdołamy między innymi odliczyć od podatku ulgę rehabilitacyjną, ulgę internetową, ulgę prorodzinną oraz wiele innych. Z zniżek możemy skorzystać wypełniając odpowiednie dodatki PIT 2013.

2014-01-19 |

 PITY za 2013/2014 rok

Formularz PIT-38, w instrukcja wypełniania pit 37 odróżnieniu od np. bardzo popularnego druku PIT-37, może wymagać wyłącznie jednego załącznika pod postacią PIT/ZG. Umieszcza się w nim informacje o wielkości dochodów z zagranicy i o zapłaconym podatku w danym roku skarbowym.

Wypełniając druki wraz z współmałżonkiem albo jako osoba samodzielnie wychowująca dzieci, można zliczać zobowiązanie podatkowe na Pit 37. Warunkiem jest, by zarazem podatnik, jak i jego partner byli uprawnieni do wyliczania podatków na Pit 37.

pit 28 program

Sporządzanie deklaracji rocznych to nad wyraz trudna i niewdzięczna praca, dlatego powinno się wykorzystać do tej pracy odpowiednie narzędzia, najlepiej banalny w obsłudze, bezpłatny i niezwykle wydajny program do druków rocznych PIT.

pit przychody wpisane

instrukcja wypełniania pit 37

Nasz program PitY 2013 rok zdecydowanie upowszechnia rozliczenie się z podatku za poprzedni rok. Dla podatników, jakie są natomiast nie obeznane w problematyce podatkowej stworzyliśmy poradniki do wypełnianie PITów.

Deklaracja PIT-28 wraz z obowiązującymi załącznikami, w których dokonamy wszelkich odliczeń podatkowych i nie tylko, nie należy składać jak w większości przypadków do 30 kwietnia, lecz 31 stycznia danego roku rozliczeniowego.

Wypełnienie PIT-37 naszym programem zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 5 minut.

Omawiana aplikacja Pity 2014 online pomoże Ci nie tylko w obliczeniach, ale również przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie PIT za 2013 rok. Nie czekaj dłużej! Już dziś możesz mieć rozliczenie roczne 2013 za sobą. Wypełnij PIT przez internet lub pobierz darmowy program PIT.

Bezpieczeństwo składanego za pomocą internetu PIT 36, PIT 37, PIT 38, PIT 39, PIT 36L gwarantują znane tylko instrukcja wypełniania pit 37 wypełniającemu podatnikowi informacje: pierwsze imię, - kwota przychodu określona w poświadczeniu lub rocznym obliczeniu podatku za dawny rok, albo wartość „0” (zero), w casusie gdy za rok zeszły nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku, - data urodzenia, - numer PESEL (jeśli podatnik posiada), - nazwisko, - numer NIP (jeśli jest wymagany).

Ulgę na dziecko wygeneruje podatnik która jest opodatkowany na zgodnie z skalą podatkową (PIT-37, Pit 36).

Szukasz zeznania do rozliczenia się z podatku za 2013 rok? Na tmxp.pl znajdziesz instrukcja wypełniania pit 37 deklaracje za pomocą, których kompleksowo rozliczysz się z podatku dochodowego za 2013 rok. Wybierz poniżej interesujące Cię zeznania podatkowe i pobierz druk PIT za 2013 rok.

Druk PIT-28 jest wyjątkiem, który odróżnia go od większości formularzy, ponieważ termin nie upływa 30 kwietnia 2014 roku, a należy go instrukcja wypełniania pit 37 dostarczyć do Urzędu Skarbowego nie później niż 20 stycznia 2014 roku.

EDeklaracje to system informatyczny opublikowany przez Ministra Finansów, dzięki niemu mamy opcję wysyłać zeznania PIT poprzez globalną sieć Internet bez wychodzenia z mieszkania. Do niedawna korzystanie z e-Deklaracji było wyłącznie przeznaczone dla specjalistów, bowiem zwykłych osób nie było stać na niezmiernie drogie programy potrzebne do instrukcja wypełniania pit 37 składania druków PIT poprzez system epity. Sprawa zmieniła się w chwili gdy przekazaliśmy do stosowania nasz software PITy 2014, dzięki tej aplikacji każdy ma możliwość rozliczyć PIT z własnego domu przez Internet.

Sprzedaż majątku nieruchomego nie rodzi instrukcja wypełniania pit 37 konieczności opłacenia przedpłaty na taksę w czasie roku fiskalnego. Podatek płaci się do 30 kwietnia 2014 r. Do tej chwili należy też złożyć deklarację PIT-39.

Jeżeli bierzesz się za wypełnianie zeznania PIT w roku 2013 to musisz zdawać sobie sprawę, że nie jest to bezproblemowa sprawa, paragrafy podatkowe są trudne, w związku z tym najskuteczniej jest mieć przy sobie najlepszy program do rozliczeń podatkowych w roku 2014, możesz ściągnąć go z naszej witryny internetowej całkiem bezpłatnie.

Ostatnimi instrukcja wypełniania pit 37 czasy wielce znane jest wypełnianie PITów za pomoca internetu. Nie ma co się dziwić, bo rozliczenie online jest zdecydowanie szybsze, a również bezpieczniejsze niż konserwatywne wypełnianie formularza PIT. Oprócz możesz wysłać zeznanie podatkowe prosto do Urzędu Skarbowego, dzieki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, który spędziłbyś w kolejkach.

Sprzedaż posiadłości wybudowanej lub nabytej przed zakończeniem 2006 r. nie jest wymagane by było oświadczane i nie jest opodatkowane podatkiem instrukcja wypełniania pit 37 od dochodu.

PIT 39 sporządzają obywatele, jacy sprzedali w ubiegłym roku nieruchomość lub prawo do nieruchomości.

Na stronie abcpodatkowe.pl możesz wypełnić formularz PIT 2013 przez sieć. Wystarczy wyłącznie wejść tutaj, wybrać druk podatkowe, które chcesz przygotować i rozliczysz się z podatku. Możesz zarazem zrobić użytek z systemu e-deklaracje, dzięki czemu przekażesz PIT prosto do Urzędu Podatkowego.

Ulgę prorodzinną przygotuje obywatel która jest opodatkowany na wg. skali podatkowej (PIT-37, Pit 36).

PIT-36L złożą tylko Ci prowadzący biznes, jacy najpóźniej do 20 stycznia 2014 r. dostarczyli do Urzędu Skarbowego powiadomienie, że chcą obliczać taksę w postaci liniowej.

2014-01-19 |

 PITY 2013/2014 rok

Deklaracja PIT 37 - rozliczenie za 2013 rok w 2014 roku. Poprzez PIT-37 rozlicza się najwięcej podatników w Polsce. Jest to formularz przeznaczony dla tych, którzy w danym okresie rozliczeniowym za pośrednictwem płatnika uzyskali przychód, opodatkowany według skali podatkowej. W niniejszym tekście ukazane zostaną najistotniejsze informacje dotyczące PIT-37.

Jeśli do 20 stycznia roku fiskalnego obywatel opodatkowany ryczałtem nie zgłosił zrezygnowaniu z jednostki gospodarczej albo nie zrealizował wyboru innego rodzaju objęcia opodatkowaniem, mniema się, iż dalej posiada jednostkę gospodarczą objętą opodatkowaniem albo dzierżawa w postaci ryczałtu od przychodów.

U podatników sprzedających nieruchomość zakupioną z wybudowanym później na niej budynkiem (np. domem), datą kupienia jest data zakupienia działki, a nie data oddania do korzystania wybudowanego obiektu.

E-Pity to serwis przetwarzania danych prowadzony przez Ministra Finansów, dzięki niemu możemy wysyłać zeznania PIT przez globalną sieć Internet bez opuszczania domu. Do niedawna stosowanie e-Deklaracji było zarezerwowane dla specjalistów, bowiem normalnych podatników nie było stać na niesłychanie kosztowne aplikacje potrzebne do dostarczania druków PIT przez system e-Deklaracje. Pit 37 Sprawa uległa odmianie się gdy opublikowaliśmy nasze oprogramowanie PITy 2013, za sprawą tego oprogramowania każdy może przesłać PIT z własnego domu przez globalną sieć.

W przypadku rozliczania się poprzez zeznanie PIT-39 nie istnieje możliwość wspólnego rozliczenia się ze współmałżonkiem. Każdy z współmałżonków musi dostarczyć indywidualną deklarację, w jakiej wykaże dokładny przychód, uzależniony od jej/jego własnego wkładu w sprzedaną majętność.

W programie PITy 2013/2014 ftpa.pl do rozliczenia przychodów ujętych w PIT 2014 w terminie 1 styczeń 2014 – 30 kwietnia 2014 wypełnisz ponadto wszystkie druki ważne od 1 stycznia 2014 definitywnie za darmo: ZAP3, O, PIT 38, PIT 39, Z, 2K, D, PIT 36L, PIT 28/B, PIT/B, PIT 28/A, PIT 36, NIP 7, ZG, PIT 37, PIT 28.

Zeznanie PIT-38 wypełnia się przeważnie na podstawie dostarczonych przez biuro maklerskie formularzy PIT-8C. Pit 37 Podatnik powinien otrzymać tego rodzaju druk do pit 37 końca lutego 2014 r. Należy jednak pamiętać, aby starannie zweryfikować zyski i pit 37 straty w otrzymanym formularzu. W przypadku sprzedaży poza rachunkiem inwestycyjnym, wszelkich obliczeń dokonać musi sam wypełniający. Wyliczenia takie zamieścić należy w druku, który dostępny jest poniżej.

Nie trać czasu na stanie w kolejce - skorzystaj z e-deklaracji.

Sporządzenie deklaracji PIT-37. Aby prawidłowo wypełnić PIT-37, najlepiej jest skorzystać z programu do PIT. Skorzystaj z niego teraz instalując aplikację lub online. Drobiazgową instrukcję dotyczącą wypełniania PIT-37 za 2013 rok - Wypełnianie PIT-37.

Najszybszym, a jednocześnie najlepszym sposobem na sporządzenie PIT jest pobranie programu PITY 2013, wypełnienie i wysłanie deklaracji do Urzędu Skarbowego przez internet!

Poszukujesz deklaracji do rozliczenia się z podatku za 2013 rok? Na tmxp.pl znajdziesz deklaracje za pomocą, których kompleksowo rozliczysz się z podatku dochodowego za 2013 rok. Wybierz poniżej interesujące Cię zeznania podatkowe i pobierz druk PIT za 2013 rok.

Wysyłanie Pitów poprzez sieć globalną wydaje się być nadzwyczaj trudną sprawą, ale tak de facto to nic ciężkiego.

Program Pit 2013 edeklaracje.eu to najłatwiejszy program do zeznań PIT na polskim rynku. Program PIT 2013 to druga edycja systemu epodatki.eu, rozszerzona o obsługę pełnej gamy formularzy PIT: PIT-38, PIT-37, PIT-36, pit 37 PIT-28, PIT-39, PIT-36L. Najlepszy program do PIT-ów jest do pobrania na stronie epodatki.eu!

Czy osoby pozostające w związku matrymonialnym zdołają rozliczać się łącznie? Tak, formularz PIT-37 umożliwia taki sposób składania zeznania podatkowego. Warto jednak zapoznać się z dodatkowymi wymaganiami.

pieniadze 280x180

Wysyłanie zeznań PIT przez globalną sieć Internet jest naprawdę prędkie i komfortowe z software-em Pit 2013, starczy kilkanaście chwil i twój formularz pit 37 roczny PIT trafia do Urzędu pit 37 Fiskalnego.

Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT/O, PIT/D, PIT-2K).

pit program darmowy

PIT-28 wypełniają Polacy, jacy w ubiegłym roku podatkowym otrzymywali dochody z pit 37 firmy lub najmu i wybrali jako sposób wyznaczania podatku ryczałt od osiągniętych wpływów.

PIT-36 rozliczyć należy gdy posiada się źródła zysków z innych źródeł, objętych opodatkowaniem na zasadach ogólnych przy użyciu skali podatkowej, od jakich ani pracodawca, ani podatnik w toku roku podatkowego nie miał obowiązku przekazywania wpłat.

Odliczenie na dziecko stosujemy załączając do formularza PIT dodatek Pit o oraz odpowiednią główną deklarację podatkową (PIT-36, Pit 37).

Blankiet PIT-38 a łączne rozliczanie się małżonków. Opisywany formularz służy do indywidualnego rozliczania się podatnika. Mimo zakazu rozliczania dochodów wspólnie z małżonkiem, wypełnienie PIT-38 nie wyklucza możliwości wspólnego złożenia deklaracji podatkowej np. w formularzu PIT-37.

2014-01-19 |

Program PITy 2013

e-Deklaracje to bardzo dobry sposób na szybką i tanią wysyłkę deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego poprzez sieć globalną, każdy da radę w ten sposób wysłać druk PIT stosując gratisowy program PIT 2014.

Formularz PIT-39 to podatek płacony przy zbyciu posiadłości. Wynosi on 19%. Jest aczkolwiek opłacany nie od całej ceny nieruchomości, ale zaledwie od twojego zarobku na niej. Podsumowując sprzedając lokal mieszkalny za 100 tysięcy, jakie kupiliśmy za 50 tysięcy nie zapłacimy aż 19 tysięcy podatku, a wyłącznie 8,5 tysiąca złotych. W przypadku sprzedaży mieszkania w celu kupna innego mieszkania, w jakim mamy intencja żyć możemy skorzystać z mieszkaniowej, na skutek czemu zostaniemy zwolnieni z obowiązku podatkowego.

Zmniejszenie z tytułu zabezpieczenia zdrowotnego w zeznaniu pit 28 dotyczy zarówno składek krajowych, jak również tych, które poniesione zostały poza granicą naszego kraju. Zajrzyj na: taxmachine.pl.

Osoby chętnie stosują odliczenia podatkowe, jako że wszystkim przydają się ekstra środki pieniężne, istotnym dylematem zazwyczaj bywa nieznajomość paragrafów podatkowych, jakie są niesamowicie skomplikowane, dlatego też powinieneś zainstalować oprogramowanie do sporządzania formularzy PIT, która potrąca ulgi automatycznie, nie ma wymogu byś się znał na przepisach podatkowych aby otrzymać porządne zwroty podatkowe.

pit 37 druki

Zeznanie PIT-38 a łączne rozliczanie się małżonków. Opisywany formularz służy do indywidualnego rozliczania się podatnika. Mimo zakazu rozliczania dochodów wspólnie z małżonkiem, wypełnienie PIT-38 nie wyklucza możliwości wspólnego złożenia deklaracji podatkowej np. w formularzu urząd skarbowy pit 37 PIT-37.

Jeżeli urząd skarbowy pit 37 zbyłeś nieruchomość w roku podatkowym to winieneś sporządzić deklarację PIT 39, aby wypełnić druk dobrze powinieneś znać sposób wyznaczania przychodu ze zbycia nieruchomości, w jaki sposób wyliczyć koszty pozyskania przychodu, dodatkowo przydaje się wiedza na urząd skarbowy pit 37 temat możliwych do uwzględnienia odliczeń mieszkaniowych.

Do utworzenia deklaracji PIT-38 zobowiązani są podatnicy, którzy w danym roku podatkowym uzyskali przychód odpłatnie zbywając: - pochodne instrumenty finansowe oraz realizacje praw z nich wynikających, - udziały w spółkach, które mają osobowość prawną, - papiery wartościowe, - pożyczone papiery wartościowe (jest to tzw. sprzedaż krótka).

Dodatki do PIT-36. Istnieje bardzo szeroki katalog apendyksów powiązanych z formularzem PIT-36. Składając deklarację w tej formie może być wymagane dołączenie druku:- PIT/D – podczas odliczania od dochodu lub podatku kwot wynikających z wydatków mieszkaniowych (w przypadku ulgi odsetkowej należy również dołączyć PIT-2K), - PIT/Z – składany przez osoby korzystające z kredytu podatkowego, - PIT/ZG – w przypadku uzyskiwania dochodów z zagranicy, - PIT/O – informując o stosowanych ulgach od dochodu lub urząd skarbowy pit 37 podatku (np. ulgi na Internet, na dziecko), - PIT/M – wykazując dochody małoletnich dzieci, rozliczanych łącznie z rodzicami, - PIT/B – w przypadku informowania o dochodzie lub stracie z pozarolniczej działalności gospodarczej.

W witrynie epodatki.eu możesz wypełnić formularz PIT 2013 przez sieć. Wystarczy jedynie wejść tutaj, wybrać zeznanie podatkowe, które chcesz wypełnić i rozliczysz się z podatku. Możesz również skorzystać z systemu e-deklaracje, dzięki czemu wyślesz PIT prosto do Urzędu Skarbowego.

Miło nam poinformować, że w naszym serwisie znajdą Państwo wszelkie dane na temat sporządzenia formularza PIT 28, a także pobiorą Państwo całkowicie darmowy program, który rozliczy za Was deklaracja fiskalne w formularzu PIT-28.

Podatnik składający blankiet PIT-37 nie może prowadzić pozarolniczej działalności urząd skarbowy pit 37 gospodarczej oraz specjalnych działów produkcji rolnej. Nie może być zobligowany do doliczania dochodów małoletnich dzieci. Istnieje także zakaz obniżania dochodów o straty z poprzednich lat.

Wykonanie druku urząd skarbowy pit 37 PIT dla zarobków uzyskanych poza urząd skarbowy pit 37 granicą naszego kraju to nie jest prosta sprawa, dlatego też należałoby w owym przypadku poprosić o skonstruowanie druku PIT u fachmana, np. u doradcy podatkowego.

Szukasz blankietu do rozliczenia urząd skarbowy pit 37 się z podatku za 2013 rok? Na tmxp.pl znajdziesz formularze za pomocą, których kompleksowo rozliczysz się z podatku dochodowego za 2013 rok. Wybierz poniżej interesujące Cię zeznania podatkowe i pobierz druk PIT za 2013 rok.

Bazą do opodatkowania sprzedaży majętności jest zarobek, t.j. przychód po uwzględnieniu kosztów osiągnięcia. Odrębnie wyznaczyć musimy zarobek a osobno wydatki.

Trzeba również pamiętać, że PIT-39 wypełnia się również w przypadku sprzedaży: - spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zarówno mieszkaniowego jak i użytkowego, - udziału w nieruchomościach, - prawa do wieczystego użytkowania gruntów, - prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.

Dochody z działalności gospodarczej urząd skarbowy pit 37 mamy możliwość przeliczać na druku PIT-28 jeśli wybraliśmy opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, opłacamy wtedy podatek od sumy przychodów a nie dochodu, jak osoby korzystające z opodatkowania skalą podatkową.

e deklaracje 2013

W formularzu PIT-37 podać należy dochody wynikające z praw autorskich i pozostałych praw majątkowych. W urząd skarbowy pit 37 tej deklaracji podatkowej wykazuje się zarazem świadczenia wypłacane z Funduszu Pracy oraz Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, a także należności z umów aktywizacyjnych. Katalog osób rozliczających się poprzez PIT-37 zamykają pracujące osoby urząd skarbowy pit 37 tymczasowo aresztowane lub skazane.

2014-01-17 |

 Pit 2013 rok

Niniejszy program pit 37 do PIT za 2013 rok zdecydowanie uprzystępnia rozliczenie się z podatku za poprzedni rok. Dla osób, jakie są tymczasem zielone w tematyce księgowej wykonaliśmy poradniki do wypełnianie PITów.

Dodatki do PIT-36. Istnieje bardzo szeroki katalog suplementów powiązanych z formularzem PIT-36. Składając deklarację w tej formie może być wymagane dołączenie druku:- PIT/B – w przypadku informowania o dochodzie lub stracie z pozarolniczej działalności gospodarczej, - PIT/ZG – w przypadku uzyskiwania dochodów z zagranicy, - PIT/D – podczas odliczania od dochodu lub podatku kwot wynikających z wydatków mieszkaniowych (w przypadku ulgi odsetkowej należy również dołączyć PIT-2K), - PIT/O – informując o stosowanych ulgach od dochodu lub pit 37 podatku (np. ulgi na Internet, na dziecko), - PIT/Z – składany przez osoby korzystające z kredytu podatkowego, - PIT/M – wykazując dochody małoletnich dzieci, rozliczanych łącznie z rodzicami.

Odliczenia podatkowe, które możemy wykorzystać wypełniając zeznanie pit 37 PIT-28 jest bardzo wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o PIT/O, pomimo że niektóre z nich nie są w ogóle uwzględnione i dopuszczalne w tym formularzu.

pit b

Załączniki PIT-37 - rozliczanie PIT 37 2013/2014. Tworząc oświadczenie fiskalne, nie raz i nie dwa pit 37 zapominamy, że winnyśmy do niego dodać stosowne załączniki. Przyjrzyjmy się kto i pit 37 w jakiej sytuacji winien zamieścić aneksy do zeznaniu PIT-37?.

Wysyłanie Pitów przez Internet wydaje się być trudną sprawą, ale tak de facto to nic bardzo trudnego.

Poszukujesz zeznania do rozliczenia się z podatku za 2013 rok? Na tmxp.pl znajdziesz deklaracje za pomocą, których kompleksowo rozliczysz się z podatku dochodowego za 2013 rok. Wybierz poniżej interesujące Cię zeznania podatkowe i pobierz druk PIT za 2013 rok.

Do przekazania dokumentu do Urzędu Skarbowego niezbędne będą: uważne sprawdzenie treści zawartej w wysyłanej deklaracji, w przypadku zeznań składanych wspólnie przez małżonków, wymagane jest złożenie do właściwego Urzędu Skarbowego (osobiście bądź ewentualnie za pośrednictwem poczty) pełnomocnictwa małżonka na formularzu UPL – 1 (jeżeli podatnik w dniu przesłania zeznania za rok 2011 posiada ważne pełnomocnictwo UPL – 1 lub upoważnienie ZAS – E, nie ma potrzeby ponownego składania formularza UPL – 1), dostęp do Internetu. Zobacz też: taxmachine.pl.

pity program 2013

pit 37

Ściągnij nasz darmowy program do rozliczeń PIT-37 i wypełnij zeznanie podatkowe w ciągu 5 minut. Nasza aplikacja przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie zeznania podatkowego PIT-37.

Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT/D, PIT-2K, PIT/O).

Jest to dodatkowo sposób na zredukowanie własnej podstawy podatku pit 28 2014. Na ubezpieczenie społeczne w druku pit 28 zaliczane są składki na ubezpieczenie wypadkowe, rentowe, emerytalne, chorobowe. Ten rodzaj obniżki można wykorzystać zarówno podczas potrącania dochodu i podatku za pomocą innego formularza lub innej formy zdobywania dochodów, na przykład rozliczenia z umowy o prace lub najmowanie lokalu mieszkalnego. Wolno dokonać pit 37 tego nade wszystko wtedy gdy ponieśliśmy wydatki sfinansowania składek w ramach działalności ekonomicznej, aczkolwiek nie ma ich od czego odliczyć.

Jeśli posyłasz zeznania jako osoba samotnie wychowująca dzieci UPL 1 nie jest konieczne.

Z potrącenia składek ZUS ma opcję zastosować biznesmen opodatkowany podatkiem liniowym 19%, wedle skali podatkowej, zryczałtowanym podatkiem od przychodów.

Opodatkowując dochody niepełnoletnich – należy wysłać Pit 36 łącznie z PIT/M, również wtedy jeśli standardowo, bez zarobków niepełnoletniego, obliczałoby się pit 37 druk PIT-37.

Przedstawiana aplikacja PIT 2013 online pomoże Ci nie tylko w obliczeniach, ale również przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie PIT za 2013 rok. Nie czekaj dłużej! Już dziś możesz mieć rozliczenie roczne 2013 za sobą. Wypełnij PIT przez internet lub pobierz darmowy program PIT.

Dzięki odliczeniom w PIT-37 możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie bez jakiegokolwiek wysiłku.

Ulgę na dziecko nie ma prawa rozliczać podatnik wpłacający podatek na regułach zryczałtowanego podatku (czyli PIT-28), rozliczający deklarację ze zbycia akcji albo innych zysków kapitałowych (a więc Pit 38), wypełniający zeznanie za podatek ze odpłatnego posiadłości (jest to PIT-39), rozliczający się liniowo 19 procent.

Płacący ryczałt ewidencjonowany od przychodów mają możliwość potrącać ulgę abolicyjną, odliczenia i pit 37 ulgi, składki na ZUS, składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Deklarację skarbową opartą o deklarację PIT-39 należy złożyć w Urzędzie Skarbowym najpóźniej do 30 kwietnia 2014 roku. Zeznanie podatkowe mamy prawo złożyć osobiście, pocztą, a także od niedawna również drogą elektronicznę. Możliwe od 2008 roku jest przesyłanie druków podatkowych przez sieć. Taką możliwość również daje ten bezpłatny program do PIT.