Dobry dentysta


Dbałość o stan zdrowia jest chyba naturalną rzeczą każdego człowieka. To przecież składając sobie życzenia z różnych okazji z reguły życzymy sobie zdrowia. Staramy się również o nie dbać, dlatego też tak dużą popularnością cieszą się równego rodzaju poradniki zdrowotne, diety, suplementy diety i tym podobne rzeczy.

Jednym z istotnych elementów naszego zdrowia jest jakość uzębienia. To właśnie zęby są jednym z wyznaczników samopoczucia jednostki. Niestety w Polsce stan uzębienia społeczeństwa nie jest w rewelacyjnej formie. A przecież wiele chorób zaczyna się właśnie od problemów zrodzonych w jamie ustnej. Niestety minęły czasy, gdy stomatolog bemowo był w każdej większej szkole. Programy profilaktyki stomatologicznej nie są do końca wdrożone tak jak powinny. Dlatego też przysłowiowy dentysta zawsze będzie miał pełne ręce roboty. Istotne jest, aby przyzwyczajać od małego dziecka, do odpowiedniego dbania o jamę ustną. Konieczne jest wpojenie nawyków mycia zębów po każdym posiłku. Problemem jest wszakże nadużywanie słodyczy przez dzieci, co powoduje atakowanie szkliwa przez kwasy powstałe z rozłożenia cukrów w jamie ustnej.

Podsumowując należy podkreślić rolę profilaktyki w dbałości o stan zębów. Bez skutecznych programów w tym zakresie, żaden dentysta nie poprawi stanu naszego uzębienia.