Idealne oświetlenie dla naszej łazienki


Podczas remontu łazienki jest tyle rzeczy, o których musimy pamiętać, że łatwo się pogubić. Często w ferworze wyborów płytek, wanny, idealnego prysznica zapominamy o poświęceniu większej ilości czasu na wybór oświetlenia. Traktujemy ten temat po macoszemu, w końcu lampa to lampa. Czy aby na pewno?
Oświetlenie w łazience pełni ważniejszą funkcję, niż oświetlenie w reszcie mieszkania. Nierzadko lampa jest jedynym źródłem światła, dzieje się tak na przykład w blokach, kiedy to w łazience zwykle nie ma okna. Często w domkach jednorodzinnych także rezygnujemy z okna, a jeśli już ono jest w trosce o naszą intymność jest dość małe i wpuszcza niewiele światła. Wtedy korzystamy ze sztucznego oświetlenia prawie przez cały czas. A potrzebujemy go bardzo.
Szczególnie kobiety docenią lampy łazienkowe w okolicy lustra. Powinny być one na tyle mocne, by dobrze doświetlić twarz podczas wykonywania makijażu, ale także na tyle przyjazne dla naszych oczu, by ich nie męczyć. Także panowie na przykład podczas golenia się potrzebują odpowiednio oświetlonej twarzy. Ważny tu jest kąt padania światła i o to warto zadbać szczególnie.
Lampa na suficie z kolei nie powinna dawać zbyt ostrego czy białego światła. Często podczas kąpieli marzymy o chwili relaksu i wyciszenia a wówczas łagodne oświetlenie jest bardzo kojące.